28 лютого 2017 року у приміщенні Чернівецької обласної державної адміністрації, під головуванням заступника голови обласної Комісії, директора Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації В.В. Савкіна відбулося чергове засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, соціальних виплат та орендної плати за земельні і майнові паї (далі - Комісія), в якому у якості члена Комісії прийняв участь начальник відділення НСПП в Чернівецькій області (далі - Відділення) І.О.Шпак.
На засіданні Комісії було розглянуто стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати в економіці області.
Директор Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації, заступник голови обласної Комісії В.В. Савкін ознайомив членів Комісії із динамікою погашення заборгованості із виплати заробітної плати в області та заходами організаційно-правового характеру, які спрямовані на ліквідацію заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ та організацій області.
За інформацією В.В. Савкіна станом на 28 лютого 2017 р. загальна сума боргу із виплати заробітної плати за оперативними даними становила 809,6 тис. грн., що на 4990,2 тис. грн. менше ніж станом на 01 лютого 2017 р.
В ході розгляду питань порядку денного про стан погашення заборгованості із заробітної плати були заслухані керівники підприємств – боржників, які проінформували присутніх про причини виникнення заборгованості із заробітної плати та заходи і перспективи її погашення. Комісія детально розглянула стан справ на кожному із підприємств-боржників. Керівникам цих підприємств запропоновано можливі шляхи виходу із ситуації, що склалася.
Начальник Відділення І.О.Шпак проінформував про стан соціально-трудових відносин підприємств, де має місце заборгованість із виплати заробітної плати працівникам і зауважив, що не зважаючи на те що в області заборгованість із заробітної плати одна із найменших серед регіонів України, порушення термінів виплати поточної заробітної плати та наявність заборгованості з неї є основними конфліктогенними чинниками, які призводять до загострення стану соціально – трудових відносин та виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) в області. Тому вирішенню цих проблем постійно потрібно приділяти підвищену увагу.
За підсумками роботи Комісії у Відділенні проведено робочу нараду, в ході якої проаналізовано отримані матеріали і визначені пріоритетні напрямки подальшої діяльності з метою недопущення загострень стану соціально-трудових відносин.
Антонь С.В. - головний спеціаліст відділення НСПП в Чернівецькій області
|